האחיות הכריזו על סכסוך עבודה

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, הכריזה על סכסוך עבודה בהודעה ששיגרה לממונה הראשית על יחסי העבודה, עו"ד רבקה ורבנר. בהמשך, החל מ־14 ביולי הקרוב, צפויות האחיות לשבות מעבודתן.

במכתב ששלחה לשרי האוצר והבריאות, ישראל כץ ויולי אדלשטיין, כתבה יו"ר הסתדרות האחיות: "חזרנו והתרענו, פעם אחר פעם, על המחסור החמור בכוח אדם והיעדר המשאבים במערכת הבריאות, אשר אזרחי ישראל נחשפו להם במשך שנים ארוכות ובאופן מובהק בימים אלה – ימי הקורונה".

במכתב תוקפת כהן את החלטת האוצר "שלא להאריך ולמעשה לבטל את ההסכם הקיבוצי המסדיר את מתכונת העבודה הייחודית של האחים והאחיות לטיפול בחולי הקורונה". לדבריה, למרות ההחלטה על הקצאת תקנים לאחים ואחיות לטיפול בחולי קורונה, לא אוישו אותם תקנים והנהלות בתי החולים ניידו אחים ואחיות ממחלקות אחרות ועמוסות ממילא. "באותו אופן, הוסיפה כהן, "נלקחו אחיות מטיפת חלב לחקירות האפידמיולוגיות תוך ביטול חיסונים ובדיקות לאלפי תינוקות, פעוטות וילדים, מה שבהיא לפגיעה בבריאות ילדינו".

בתוך כך החליטה הסתדרות האחיות להמשיך לעבוד במתכונת עבודה רגילה ולא לעבור למתכונת עבודה ייחודית בת 12 שעות, וזאת עד לאיוש מלוא כוח האדם החסר במערכת הבריאות והסדרת כל התנאים הנוגעים לעבודה במתכונת ייחודית".