"קידום ושמירת זכויות העובדים"

המועצה ה־23 של עובדי כללית התכנסה בתל אביב ב־4 בפברואר 2019. "התכנסות המועצה ההייתה  המשך ישיר לחגיגת הבחירות הדמוקרטית שהתקיימה בכל מוסדות כללית – מדן ועד אילת", אמר יו"ר הוועד הארצי פרוספר בן חמו.

"חברי הוועדים נוטלים על כתפיהם את אחד מהתפקידים המורכבים והמאתגרים שקיימים, שתכליתו קידום ושמירת זכויותיהם, מעמדם ובטחונם של עשרות אלפי העובדים בכללית", הוסיף יו"ר הוועד הארצי.  "כנציגי עובדים אנו עוסקים בדיני נפשות ממש ומתוך כך חלה עלינו החובה ואנו נפעל להעצמת יכולותיהם של חברי הוועדים, ולהעמקת ידיעותיהם המקצועיות, על מנת שביום קריאה, יהיו בידינו הכלים הטובים ביותר לטיפול הולם ואיכותי בזכויות העובדים".

סולידריות וערבות הדדית
בהמשך דבריו לצירי המועצה, הציג בן חמו את הערכים והקרונות שעליהם נסמכת פעילות ציבור העובדים בכללית: "המשמעת הארגונית, הדבקות ביעדים, הערך המרכזי של החברות, הדאגה הכנה לעובד, הסולידריות כלפי העובדים באשר הם, הערבות ההדדית בינינו – כולם מהווים עקרונות יסוד של הארגון והמסד הערכי עליו מושתתת ההצדקה לפועלנו. לצד זו, עלינו לזכור כי העובדים בכללית מעניקים שירות רפואי, והלקוחות פוגשים בנו, כשהם מצויים לא פעם באי וודאות רבה, בעיצומו של משבר ובחששות בלתי נגמרים. לאור זאת, מעבר לחובה האנושית להכיל את הלקוחות בכאבם, עלינו לעשות מאמץ אמיתי במטרה להיטיב ולשפר את השירות למבוטחים, ובכך להגשים את יעודנו המקצועי, את תפקידנו החברתי , ובדרך להפוך את לקוחות הכללית לידידי קופת החולים שלנו, וזו גם תהיה תרומתנו לחיזוקה של כללית ולחיזוק הרפואה הציבורית".

"בעשיה משותפת, אמונה בצדקת הדרך ודאגה כנה לעובדים ולמטופלים, בטוחני כי יעלה בידינו להיטיב ולהבטיח שכר נאות ותנאי עבודה הולמים לעובדינו", סיכם יו"ר הוועד, "בד בבד נפעל להגשמת התכלית המבורכת של כלליתכארגון רפואה ציבורי מהמובילים בעולם, בהצלתם ושיפור חייהם של אזרחי ישראל- ללא הבדל דת, גזע, מצב כלכלי, איזור גאוגרפי ומין. יחד, נעשה ונצליח.

לעשות את המרב בתחומי הרווחה
מנכ"לית האגודה ומ"מ יו"ר הוועד, פנינה פחימה, אמרה: "באותה מידה שבה נפעל לשמור על זכויות העובדים בכל הרמות ובכל הסקטורים, כך נפעל ונעשה כל שביכולתנו לחזק את הקופה אליה אנו משתייכים, למען יהיו לה כל התנאים והאמצעים הנחוצים לספק למבוטחיה שירותי בריאות מן הטובים ומן המשופרים. האגודה השיתופית ומועדון כללית שלנו ימשיכו ללא לאות לעשות את המרב עבור כל אחת ואחד מכם בתחומי הרווחה הרבים אשר תחת אחריותנו".

עוד אמרה ממנכ"לית האגודה השיתופית: "מועצה זו תשאף להמשיך ולקיים את מערכת היחסים הטובה שנרקמה בין ארגון העובדים לבין הנהלת הכללית על כל שלוחותיה, שהושגה במיוחד לנוכח אישיותם ובהשראתם של מנכ"ל כללית פרופ' אהוד דודסון ויו"ר ארגון  העובדים פרוספר בן חמו".לעשות