בשנת 2010 הכריז ועד העובדים הארצי על מהפכת השכלה בכללית ואחרי עשור של לימודים אנו גאים בנתונים הבאים:

16,807 לומדים
375 קורסים
29 עובדים סיימו מסלול להשלמת השכלה
41 עובדים סיימו תואר ראשון במינהל מערכות בריאות
שבעה עובדים נוספים החלו השנה בלימודי תואר ראשון באותה מסגרת

 

 "אנו מאמינים בכל ליבנו שחובתו של ארגון העובדים הארצי היא להפנות את העובדים שלנו ללימודים ולהכשרות מקצועיות וחובתו של העובד היא לעמוד על זכותו ללמוד ולהתפתח", אומר יו"ר הוועד הארצי פרוספר בן חמו.

"רכישת השכלה ופיתוח אופקים חדשים, מאפשרים לנו לחולל שינוי בחיינו, להטיב את תנאי השכר ולבנות עתיד מקצועי איתן", אומרת דינה בר, חברת מזכירות הוועד הארצי, המרכזת את לימודי ההעשרה לעובדים ואת הקורסים לגמול השתלמות א' ו-ב' לעובדי הדירוג האחיד ומושווי טכנאים. "אנו מזמינים כל אחד ואחת מכם להצטרף ולממש את זכותו ללימודים והבקשה הזאת מופנית באופן מיוחד עובדים שאין בידם גמול השתלמות".

אבי כהן, אחראי ניטור מערכות בקהילה, במחלקת תקשורת טלפוניה וסלולר בהנהלה הראשית, הוא בעל תואר שני (MBA) במינהל עסקים. בימים אלה הוא לומד בקורס אחריות משפטית של עובדי ציבור. "זה הקורס החמישי שאני משתתף בו ובסיומו אצבור את השעות הנדרשות לגמול השתלמות א'", הוא אומר, "מצד אחד המשמעות היא תוספת קבועה לשכר, אבל יש גם צד אחר ולא פחות חשוב – הלימודים האלה מעשירים את ארגז הכלים שלי ומאפשרים לי להיות עובד יעיל יותר, גם אם חומר הלימוד לא קשור באופן מהודק לתחום העיסוק שלי. לדעתי, עצם ההעשרה
מעצימה אותי כעובד".

  • חוברת קורסים